Plavecké bazény a aquaparky mají jednu podstatnou nevýhodu – musíte dodržovat tamní pravidla provozu a být ohleduplní k ostatním lidem, co se tam s vámi pohybují. Bývá tu zákaz skákání do vody z bočních stran mimo startovní bloky a i přesto tu občas dojde k úrazu, protože v tak velkém počtu zájemců o plavání se tu a tam někdo s někým střetne, do někoho vrazí atp. Přece jen je výhodnější mít bazén vlastní, kde se s nikým o svůj prostor nedělíte, a pokud ano, pak to bývají jen členové rodiny, anebo pozvaní hosté.
Do vlastního bazénu si zaskákejte podle libosti – máte rádi skákání do vody? Vlastní bazén do země vám to umožní. Nikdo vám nic zakazovat nebude a budete-li opatrní, nestane se nikomu vám, ani vašim blízkým. Přece jen je snazší přehlédnout, kdo se ve vodě nachází u malého bazénu na zahradě, než u velké nádrže, kde ani plavčík nemůže postřehnout veškeré zdroje problémů.
Občerstvení do vody – kdo miluje zmrzlinové ovocné dřeně, může si je odnést přímo k vodě, anebo se ponořit pod hladinu a mlsat odtud. Pouze doporučujeme používat jednorázové nebo plastové nádobí, protože pokud to se rozbije, nebudou na dně žádné skleněné či porcelánové nebo keramické střepy.
Oslavy – pořádání oslav často naráží na bonton a lidé jsou pak alespoň zpočátku, než se posilní alkoholem, příliš upjatí, a kvůli tomu vázne zábava. Bonton mnohdy stanoví společenské oblečení a obuv, kostýmy a obleky s kravatou, což brání přirozenému uvolnění. Uspořádejte tentokrát oslavu u bazénu a odložte kravaty. Inspirujte se filmem „Dvojče“ s Pierrem Richardem, kde se oslava v podobném duchu objeví, a kde má párty šmrnc. Lidé se tam u bazénu baví víc, než kdyby byli v uzavřené místnosti a nudně tu uzobávali zákusky. Na takto uspořádaných oslavách se také lépe navozují přátelské vztahy, protože bývají upřímnější, a lidé se tu mimo jiné lépe seznamují do případného budoucího partnerského vztahu.